Planujemy rejestrację reakcji psychofizjologicznych wariografem – jakie metody badania warto wziąć pod uwagę?

Planujemy rejestrację reakcji psychofizjologicznych wariografem – jakie metody badania warto wziąć pod uwagę?

O dobrych efektach rejestracji reakcji psychofizjologicznych wariografem mówi się już od pewnego czasu. Jednak które metody badania są najlepsze? Jakie wziąć pod uwagę? Sprawdzamy!

Badanie wariografem opierające się na zadawaniu pytań

Pierwszą i zarazem jedną z najczęściej polecanych metod badania reakcji psychofizjologicznych wariografem jest ta opierająca się na zadawaniu pytań. W badaniu bierze udział dwie osoby – biegły i badany. Biegły zadaje serię pytań, na które badany musi odpowiadać jednym słowem tak/nie. To jednak nie wszystko, na czas testu, badana osoba zostaje jeszcze podłączona do specjalnych czujników, które wychwytują i następnie rejestrują wszystkie zmiany fizjologiczne zachodzące w organizmie na skutek zadawanych pytań. Wyniki zobaczyć można w postaci graficznej, aby jednak móc je dobrze odczytać, warto stawiać na kompetentnych biegłych. Wszystko dlatego, że nawet posiadanie najnowszego i najlepszego wariografu nie przyniesie dobrych wyników z testu, jeśli nie będziemy w stanie dobrze ich zinterpretować.

Badanie wariografem opierające się na pokazywaniu obrazów

Alternatywą dla badania z wykorzystaniem pytań jest takie, które opiera się na pokazywaniu obrazów. Dla niektórych może okazać się o wiele łatwiejsze, gdyż tutaj nie padają żadne pytania, nikt też nie oczekuje żadnych odpowiedzi. https://www.wariograf.com.pl/gdansk Jedyne, co trzeba zrobić, to zapoznać się z poszczególnymi obrazami. Najprościej mówiąc, badanie polega na oglądaniu, jest więc bardzo proste i również nie trzeba się niczego obawiać. Na czas trwania testu badany również zostaje podłączony do czujników, które wychwytują automatycznie wszystkie reakcje fizjologiczne, które wysyła mózg na widok poszczególnych obrazów. Dzięki temu możemy wychwycić np. zmiany w tętnie, ciśnieniu, głębokości oddechu, czy biciu serca. Również przewodnictwo elektroniczne skóry może się zmienić, a charakterystycznym objawem jest potliwość rąk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.