Komórki macierzyste pozwolą zachować Ci młody wygląd

Szukasz skutecznej terapii, która zatrzyma procesy starzenia się skóry? Zastanów się nad terapią komórkami macierzystymi. To jedna z najskuteczniejszych metod pobudzenia skóry do regeneracji, dzięki czemu będzie wyraźnie odświeżona i młodsza. W Sky Clinic we Wrocławiu możesz poddać się temu zabiegowi pod okiem doświadczonego lekarza medycyny estetycznej.

Terapia komórkami macierzystymi jest niezwykle skuteczna, ponieważ cały zabieg polega na pobudzeniu Twojej skóry za pomocą najbardziej naturalnej dla niej substancji – Twojego własnego osocza. Na czym polega zabieg? Rozpoczyna się on od pobrania krwi pacjenta bezpośrednio przed zabiegiem. Uzyskiwane jest z niej osocze PRP, nazywane inaczej osoczem bogatopłytkowym.

Moc komórek macierzystych w osoczu bogatopłytkowym

Osocze bogatopłytkowe uzyskane z własnej krwi ma niesamowitą moc dla regeneracji tkanek, co wykorzystuje nowoczesna medycyna estetyczna. Samo osocze pobudza fibroplasty do tworzenia nowego kolagenu, czyli białka będącego budulcem młodej, dobrze napiętej i rozświetlonej skóry. To właśnie rozpad białek kolagenowych odpowiedzialny jest za rozpoczęcie procesów starzenia się naskórka i powstawania zmarszczek. Terapia osoczem bogatopłytkowym pozwala odwrócić ten proces w znacznym stopniu.

Samo pobudzenie produkcji kolagenu nie jest jednak jedynym źródłem skuteczności tego typu zabiegów, które wykonujemy dla naszych pacjentek w Sky Clinic. Przede wszystkim w osoczu znajdują się komórki macierzyste, które dosłownie są w stanie przeprowadzić proces odnowy naszej skóry. Dzieje się tak, ponieważ jest to ten szczególny typ komórek w naszym ciele, który jest w stanie przekształcić się w każdą inną, wyspecjalizowaną cząstkę naszego organizmu.

W przypadku zabiegów odmładzających wygląd skóry, komórki macierzyste ze względu właśnie na swój potencjał do przekształcania się, poprawiają jeszcze bardziej produkcję brakujących tkanek, mając ogromny wpływ na ukrwienie skóry i wzrost poziomu kolagenu. To wprost przekłada się na świeży wygląd cery, jej elastyczność i naturalną, odmładzającą regenerację.

Zabieg wprowadzenia osocza bogatopłytkowego

Cudowne moce komórek macierzystych zawartych w osoczu bogatopłytkowym wykorzystuje medycyna estetyczna. Najczęściej cenne substancje wykorzystywane są do regeneracji skóry twarzy i szyi, czyli tych obszarów, które najmocniej narażone są na procesy starzenia. Sam zabieg polega na wstrzykiwaniu niewielką igłą cennego osocza, które po czasie zaczyna w naturalny sposób odmładzać skórę. Sam zabieg nie trwa długo, ponieważ zajmuje od 30 do 60 minut, jednak trzeba powtórzyć go od 2 do 4 razy. Na całkowity efekt terapii trzeba natomiast poczekać do 6 miesięcy, jednak efekty przeważnie przerastają oczekiwania pacjentów.

Zabieg nie jest bolesny, może powodować jedynie niewielki dyskomfort w miejscu mikro-wkłuć. W tych miejscach bezpośrednio po iniekcji mogą pojawić się delikatne zaczerwienienia, jednak zazwyczaj znikają już po kilku minutach od ich wykonania. Po całym zabiegu na twarzy może pojawić się delikatny obrzęk na twarzy, jednak i on szybko ustępuje. Po dobie od zabiegu praktycznie nie ma po nim śladu i rozpoczyna się czas oczekiwania na stopniowe poprawienie napięcia skóry, zmniejszenia zmarszczek, poprawy kolorytu cery i ogólnej poprawy jej kondycji.

Inne zastosowania terapii komórkami macierzystymi

Fakt, iż komórki macierzyste są w stanie przekształcić się w praktycznie każdą komórkę w ciele powoduje, że terapia osoczem bogatopłytkowym ma szersze zastosowanie niż same zabiegi odmładzające. Może ona być zastosowana także przy niwelowaniu efektów łysienia androgenowego, przy likwidacji blizn potrądzikowych i rozstępów oraz przy leczeniu licznych chorób zwyrodnieniowych.

Komórki macierzyste to remedium na blizny pooperacyjne, ogólną wiotkość skóry, a także fotouszkodzenia. Dlatego też warto poradzić się wyspecjalizowanego w medycynie estetycznej lekarza, czy zabieg ten może pomóc akurat w naszym przypadku, ponieważ możliwości są naprawdę bardzo szerokie.

Niestety, nie wszyscy mogą poddać się tej niezwykle skutecznej terapii. Przeciwskazania to okres ciąży i karmienia piersią, występowanie choroby nowotworowej, grzybicze lub wirusowe zapalenia skóry, a także stosowanie leków przeciwzakrzepowych. Dlatego też przed pierwszym zabiegiem w Sky Clinic musisz spodziewać się szczegółowego wywiadu lekarskiego, który pozwoli zakwalifikować się do zabiegu.

Poza wywiadem na szczęście nie ma innych warunków, które należy spełnić, aby cieszyć się efektami zabiegów. Pacjent nie musi przychodzić na czczo do pobrania krwi, dlatego też zabiegi wykonywane są o różnych porach. Nie należy bac się także samego pobierania krwi, które jest bardzo podobne do tego, które znamy z badań morfologicznych. W Sky Clinic dobro pacjenta jest dla nas najważniejsze, dlatego mimo iż standardowo pobieramy krew w pozycji siedzącej, to u osób wrażliwych możliwe jest pozyskanie materiału do wykonania zabiegu w pozycji leżącej.

Komórki macierzyste wykorzystaj w Sky Clinic

Zabieg osoczem bogatopłytkowym jest generalnie bezbolesną i szybką metodą regeneracji skóry, jeśli jest wykonywany przez wykwalifikowanego lekarza medycyny estetycznej. W naszej klinice znajdziesz takich specjalistów, którzy są bardzo doświadczeni w terapii komórkami macierzystymi w różnych zastosowaniach. Najczęściej wykonywanym w Sky Clinic zabiegiem są terapie odmładzające, jednak z sukcesem wprowadziliśmy je także jako stałą terapię wspomagającą przy transplantacji włosów.

Nasze doświadczenie, wspaniała atmosfera kliniki mającej na pierwszym miejscu dobro pacjenta i moc komórek macierzystych to doskonałe połączenie. Pacjenci poddający się terapii osoczem bogatopłytkowym w Sky Clinic są bardzo zadowoleni z jej efektów. Często wręcz słyszymy opinie, że ostateczny rezultat przeszedł ich najśmielsze oczekiwania, co tylko motywuje nas do rozwoju i jeszcze lepszej pracy dla zdrowia i urody naszych pacjentów.

Jeśli nie jesteś pewien, czy zabieg osoczem bogatopłytkowym pomoże właśnie Tobie, skonsultuj się z nami. W Sky Clinic doradzimy odpowiednie rozwiązanie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.