Leczenie raka

Jak działa chemioterapia?

Rak jest nieprawidłową postacią choroby i zapalenia, która atakuje różne komórki organizmu człowieka (trzustki), aw szczególności trzustki (oskrzela), szczególnie u osób z chorobą w rodzinie. Prawie wszystkie rodzaje raka są związane z infekcjami wirusami lub bakteriami. Słowo rak w rzeczywistości pochodzi od greckiego słowa oznaczającego „pazur”, ponieważ komórki rakowe mają zwykle bardzo nieregularny kształt, jak pazury, i ponieważ, podobnie jak pazury, „chwytają” i nie puszczają.

Rak ma dwa określone typy. Pierwszym jest guz pierwotny, który szybko rośnie i powoduje śmierć pacjenta w ciągu kilku dni. Drugi rodzaj to przerzuty, które oznaczają rozprzestrzenianie się do innych części ludzkiego ciała poprzez krew.

Guzy rosną przez komórki ciała. Nowotwory złośliwe z natury zwykle wytwarzają nieprawidłowe komórki, które zaczynają się dzielić.

Różne typy raka są podzielone na podtypy. Te podtypy obejmują:

Każdy podtyp ma inne obszary zaangażowania i różne sposoby rozprzestrzeniania się raka. Te podtypy obejmują: Międzybłoniak – rodzaj raka, który rozwija się głównie z azbestu, który jest naturalnie występującym minerałem, a najczęstszym rodzajem azbestu jest chryzotyl. Ten typ raka atakuje głównie płuca. Rak piersi – rodzaj raka, który występuje głównie u kobiet. Rozpoczyna się w mostku, a następnie rozprzestrzenia się na różne części piersi. Rak jajnika – Niezbyt częsta postać raka, która rozwija się głównie u kobiet i rozwija się wokół jajników i jajowodów.

Rak można zdiagnozować różnymi metodami. Najczęstszą jest biopsja, która polega na pobraniu próbki tkanki z obszaru dotkniętego rakiem. Inną powszechną metodą diagnozy jest obrazowanie lub radiologia. Ta metoda wykorzystuje promieniowanie rentgenowskie, MRI lub PET.

Dostępnych jest również kilka opcji leczenia raka. Należą do nich: Chirurgia – usunięcie komórek nowotworowych poprzez operację lub procedurę zwaną wycięciem chirurgicznym. Chemioterapia – stosowanie leków lub leków w postaci dożylnej w celu zabicia komórek rakowych.

Radioterapia – Zabieg, w którym promieniowanie rentgenowskie https://urolog-warszawa.pl/rak-prostaty-diagnostyka-objawy-leczenie-rokowania-przerzuty/ (rentgenowskie) o wysokiej energii jest używane do zabijania komórek rakowych. Chemioterapia obejmuje również użycie substancji radioaktywnych do zabijania komórek rakowych. Jest to metoda powszechnie stosowana u pacjentów z międzybłoniakiem. Chemioterapia jest stosowana w leczeniu raka, który rozprzestrzenił się przez szpik kostny.

Chemioterapia to nie jedyne dostępne leczenie. Jest stosowany w połączeniu z zabiegiem chirurgicznym, radioterapią, zabiegiem chirurgicznym i / lub operacją.

Chemioterapia to forma leczenia raka, w której stosuje się leki zabijające guzy nowotworowe. Leki te są wytwarzane z połączenia leków, takich jak lek do chemioterapii i lek przeciwnowotworowy.

Istnieją różne rodzaje chemioterapii. Ogólnie leki chemioterapeutyczne są podawane w pojedynczej dawce lub w serii. Wiele leków można łączyć, aby uzyskać silniejsze leki. Niektóre leki są jednak stosowane łącznie.

Ogólnie chemioterapia nie zatrzymuje wzrostu komórek rakowych. Po prostu zabija komórki rakowe. Po zabiciu komórek rakowych u pacjenta może pozostać rak.

Terapia lekowa – leczenie polegające na łączeniu leków z połączeniem dwóch lub więcej leków w celu wzmocnienia działania jednego leku na komórki rakowe. Na przykład chemioterapia zostanie podana przed operacją lub po operacji, aby wzmocnić działanie jednego lub więcej leków na komórki rakowe. Radioterapia – Leczenie za pomocą fal radiowych w celu zabicia komórek rakowych. Radioterapia polega na wystawieniu komórek rakowych na promieniowanie o wysokiej energii w celu zabicia komórek rakowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.