Obniżone libido – jak sprawić by ogień znów zapłonął?

Spadek libido.

Popęd seksualny jest naturalnym elementem życia człowieka. Występuje od okresu dojrzewania do późnej starości, czasami nawet aż do końca życia. Szczyt zapotrzebowania na seks przypada na okres produkcyjny, czyli po około 40 roku życia zaczyna maleć. Jest to zrozumiałe i zupełnie naturalne. Jeszcze bardziej zrozumiała jest chęć utrzymania libido na wysokim poziomie. Bywa, że dopiero po 40 roku życia mamy czas i możliwość cieszenia się w pełni współżyciem seksualny.

Bywa, że zażywane leki, tryb życia lub schorzenia z jakimi się zmagają powodują, że nasze potrzeby seksualne maleją, a libido jest wyraźnie malejące. Nie należy popadać z depresję z tego powodu czy marazm. Na wszelkie problemy sypialniane są skuteczne metody. W zależności, od powodu malejącego libido, można wprowadzić pewne zmiany i uatrakcyjnić życie seksualne.

Zdrowie.

Przede wszystkim utrata libido może być wynikiem choroby. Dlatego też musimy wsłuchiwać się w sygnały, jakie wysyła nam nasz organizm, a spadek pożądania może być takim sygnałem alarmowym. Nie lekceważymy tego i udajmy się do lekarza, który zleci niezbędne badania w celu wykluczenia problemów zdrowotnych.

Styl życia.

Większość przypadków związanych z obniżonym libido ma związek z trybem życia. Prowadzimy często intensywne życie, praca, dom, obowiązki, zajęcia dodatkowe, samorozwój, w którym zapominamy o popędzie seksualnym lub nie mamy na ten aspekt życia czasu i siły. Ważne jest by nie pozostawiać tego faktu samemu sobie i maskować problemu. obniżone libido można sukcesywnie poprawić.

Poprawa libido.

Niezależnie od problemu, z jakiego wynika obniżenie libido, warto wzmocnić swoje życie seksualne o nowe doświadczenia. Idealnym rozwiązanie na pobudzenie bodźców i spotęgowanie podniecenia są opowiadania erotyczne. Sięgnijmy do pobudzającej literatury, która może być świetnym afrodyzjakiem i sprawi, że w naszej sypialni znów zapłonie ogień. Opowiadania erotyczne powodują, że czytelnik pobudza swoją wyobraźnię, ciało staje się zrelaksowane i odprężone. To idealny sposób na przygotowanie się do namiętnego wieczoru z partnerem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.