Dobry chirurg naczyniowy Warszawa

Znalezienie dobrego chirurga naczyniowego

Co to jest chirurg naczyniowy? Chirurg naczyniowy to specjaliści medyczni posiadający wysokie kwalifikacje w leczeniu schorzeń układu naczyniowego (naczyniowego). Główną funkcją tych lekarzy specjalistów jest zapewnienie pacjentom skutecznych zabiegów poprawiających funkcjonowanie i zdrowie naczyń krwionośnych oraz funkcjonowanie narządów wewnętrznych, na które wpływa choroba lub urazy, które spowodowały ich uszkodzenie.

Twoje naczynia krwionośne – tętnice przenoszące krew z serca i płuc do innych części ciała – są głównym szlakiem układu krążenia, który dostarcza organizmowi niezbędnych składników odżywczych. Gdy którekolwiek z tych naczyń krwionośnych zostanie uszkodzone lub zablokowane, narządy, które je wykorzystują, nie będą już mogły otrzymywać odpowiedniego odżywiania i tlenu. W rzeczywistości, jeśli są zablokowane przez zbyt długi czas, mogą rozwinąć się nawet poważne schorzenia, w tym niewydolność narządów i zawał serca. Jak widać, posiadanie dobrego chirurga naczyniowego w zespole medycznym może oznaczać różnicę między życiem a śmiercią.

Być może zdajesz sobie sprawę, że większość problemów naczyniowych jest spowodowana przez skrzepy krwi. Tworzą się w naczyniach krwionośnych i wokół nich, utrudniając przepływ krwi przez ciało. Te skrzepy mogą blokować tętnice, powodując zawał serca, udar mózgu lub niewydolność nerek. Chociaż jest to rzadki stan, nadal stanowi poważny problem, który może prowadzić do śmierci. Dlatego bardzo ważne jest, aby znaleźć dobrego specjalistę naczyniowego, który pomoże Ci w leczeniu i zapobieganiu przekształceniu się w coś bardziej niebezpiecznego.

Oprócz blokowania przepływu krwi, skrzepy zakłócają również funkcjonowanie komórek krwi w tętnicach, co może powodować wysoki poziom cholesterolu. Po utworzeniu skrzepów mogą krwawić, blokować tchawicę lub dostać się do mózgu i spowodować udar lub zawał serca.

Istnieje wiele różnych podejść do leczenia tych problemów. Jedną z najczęstszych jest operacja, która jest zwykle wykonywana podczas zabiegu angiografii (otwarcie żyły). Ta procedura jest również nazywana embolizacją tętnicy. Inne procedury obejmują angioplastykę balonową (otwarcie żyły) i umieszczenie stentu, aby zapewnić dodatkowe leczenie tętnic lub naczyń krwionośnych.

Inne metody inwazyjne obejmują podwiązanie tętnic, a także stosowanie leków do obkurczania naczyń krwionośnych. lub zatrzymać ich wzrost. W celu skutecznego leczenia chirurdzy naczyniowi wykonają serię, podczas której otwierają naczynia, a następnie je leczą. przez pewien czas, aby zmniejszyć lub zatrzymać objawy.

Jeśli objawy nie ustąpią w ciągu kilku tygodni,

wykonuje się zabieg chirurgiczny, znany jako waskulektomia lub tromboliza, w którym naczynie krwionośne lub żyła są zablokowane. Jeśli nie powróci w ciągu sześciu miesięcy, można wykonać operację zwaną torakotomią. Może być wymagane połączenie leków i zabiegów chirurgicznych.

Mniej inwazyjną techniką jest liposukcja Vaser, w której do usuwania płytki nazębnej ze ścian tętnic stosuje się rurkę próżniową. Ta procedura nie wymaga nacięć i wymaga jedynie niewielkiego nacięcia. Często jest bardziej skuteczny niż tradycyjna operacja w leczeniu małych tętnic i zmniejsza blizny.

Zaletą tej operacji jest to, że jest szybka i nie wymaga żadnych szwów ani nacięć, aby się goić. Ponieważ chirurg może pracować na tym obszarze bez naruszania otaczającej tkanki, jest to również mniej inwazyjne, a zatem mniej ryzykowne niż inne procedury.

Jeśli podejrzewasz, że masz chorobę wieńcową, powinieneś jak najszybciej zwrócić się o pomoc do lekarza. Plan leczenia będzie zależał od stanu i ciężkości Twojej choroby i będzie obejmował rodzaj zabiegu, który chcesz.

Na przykład, jeśli naczynie jest blisko serca, na przykład większa tętnica, może być potrzebne większe nacięcie, aby usunąć płytkę. Dotyczy to również mniejszych tętnic i żył.

Ganglion – czym jest, skąd się bierze i jak się go pozbyć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.